Skip to main content

MiCoF na µTAS 2023

By Aktualności

Tegoroczna edycja konferencji microTAS odbyła się w październiku w Katowicach. Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli Zespołu MiCoF. Był to pracowity czas prezentowania rezultatów badań, zacieśnienia kontaktów z naszymi partnerami naukowymi oraz nawiązywania nowych znajomości.

 

Shakeel Ahmad uczestniczył w EMBO 2023

By Bez kategorii

Shakeel Ahmad, doktorant z naszego Zespołu, wziął udział w prestiżowym kursie EMBO Microbial Metagenomics 2023, zorganizowanym w Heidelbergu w dniach 17.04-24.04.2023. Shakeel miał okazję poznać specjalistów i zdobyć praktyczne doświadczenie z zakresu metagenomiki mikroorganizmów. Zaprezentowany przez niego poster „Exploring the role of sub-MIC antibiotic exposure on bacterial hetero-resistance at single cell level” wywołał duży odźwięk.

Piotr Garstecki „ustrzelił” hat-tricka

By Aktualności

W ciągu zaledwie jednego miesiąca kierownik naszej grupy badawczej, profesor Piotr Garstecki, dopisał na konto swoich sukcesów trzy nowe osiągnięcia: Pojawił się na okładce polskiej edycji Forbesa, otrzymał nagrodę „Most influencing person” konferencji CEBioForum oraz przyznaną po raz pierwszy przez Politykę Zdrowotną statuetkę Autorytet Polityki Zdrowotnej w kategorii INNOWATOR. Piotr, jesteś nie do zatrzymania!

Przedstawiciel MiCoF na Photonics West 2023

By Aktualności

Shreyas Vasantham, doktorant z grupy MiCoF, wziął udział w konferencji Photonics West (SPIE), zorganizowanej w dniach 31.01-02.02.2023 w San Francisco. Shreyas miał przyjemność wygłosić wykład: Speckle imaging offers sensitive detection of bacterial growth in microdroplet antibiotic susceptibility testing assays.